Miód kremowany

Miód-kremowany-czarną-porzeczką

Naturalny miód pszczeli jest bogactwem składników odżywczych, które nadają mu właściwości lecznicze. Jednakże głównymi składnikami miodu są glukoza i fruktoza. Ta mieszanka łatwoprzyswajalnych cukrów prostych decyduje o wyjątkowym procesie krystalizacji, który odpowiada za zmianę postaci fizycznej miodu. Jest to proces całkowicie naturalny i nie zmienia on składu chemicznego. Miód zachowuje wszystkie składniki i właściwości prozdrowotne. 

Naturalny miód pszczeli zwykle możemy obserwować w dwóch formach. Świeży miód prosto z ula ma postać płynną zwaną również patoką, z czasem jednak miód krystalizuje i przybiera postać krupca. Miód płynny jest preferowany przez większość osób, ponieważ łatwo można wydobyć, go ze słoika. Dlatego część pszczelarzy i firm handlujących miodem decyduje się na dekrystalizowanie miodu, czyli podgrzewanie krupca, aż powróci on do postaci patoki. Niestety w temperaturze powyżej 45°C miód traci swoje lecznicze właściwości.

Istnieje sposób, by miód miał kremową konsystencję, dzięki czemu łatwo wydobyć go ze słoik i rozsmarować na pieczywie. A jednocześnie zachował swoje właściwości. Kremowanie miodu to proces polegający na dodaniu do świeżego, płynnego miodu, części miodu skrystalizowanego, a następnie regularnym mieszaniu. W ten sposób drobne kryształki miodu są rozcierane i rozprowadzane po całej zawartości. Dzięki temu miód kremowany zyskuje on puszystą konsystencję, którą zachowuje przez długi czas.

Dodatkowo dzięki kremowej konsystencji miód może zostać wzbogacony o dodatki takie jak liofilizowana czarna porzeczka. Dzięki temu łączymy właściwości zdrowotne miodu z witaminami zawartymi w owocach. Zyskują niepowtarzalny smak i aromat.

Już niedługo znajdziecie w naszym sklepie miód kremowany z innymi dodatkami, na pewno wybierzecie coś dla siebie :

Kremowany miód z naszej pasieki znajdziecie w naszym sklepie: https://miodajnia.pl/sklep/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.